הכרויות - דף הבית » אירועים לפנויים פנויות » טיול מאורגן לנורווגיה 4-13.7.16

טיול מאורגן לנורווגיה 4-13.7.16

טיול מאורגן לנורווגיה 4-13.7.16


   

שם מעביר האירוע: עופרים - טיולים לסינגלס

מקום האירוע: נורווגיה

האירוע יתקיים בתאריך 04.07.2016 בשעה 00:55

על מנת להירשם לאירוע זה ולראות את פרטיו המלאים עליך להתחבר \ להירשם לאירועים של עופרים - טיולים לסינגלס

				

טיול מאורגן לנורווגיה

4-13.7.16

10 ימים/ 9 לילות

מדינה יפהפיה בצפון אירופה עם נופי טבע מרשימים מרהיבים ועוצרי נשימה .מסלול ייחודי של הליכות למצוקים על קצה הפיורדים ביקור בשמורות מיוחדות ושייט בפיורדים מהיפים ביותר.האתרים בהם נבקר: עמק גודברנדסדלן, דומבס אופדל, שמורת הטבע רונדן, מפל סלטהפוסן, חבל הפיורדים,קרחון שינדל,שייט ב בפיורד גיירנגר,ברגן,אוסלו ועוד...

 

תאריך יציאה:  יום שני 4.7  המראה ב-00:55, נחיתה באוסלו ב-10:20 (אחרי המתנה באיסטנבול)

תאריך חזרה:  יום רביעי 13.7 המראה ב-1800, נחיתה בארץ 0335 (ב-14/7, אחרי המתנה באיסטנבול)

 

מסלול הטיול:

יום 1:  ת"א- אוסלו- לינה בעמק גודברנדסדלן

נפגש בנתב"ג ונטוס לאוסלו ( דרך יעד ביניים). נצא צפונה בדרך ההיסטורית למקפצת הסקי, לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לאורך עמק גודברנדסדלן המשתרע מערבה מספר מאות ק"מ סיור רגלי לאגם בשמורת הטבע פר גינט,ונמשיך למלוננו.

(במידה והנחיתה באוסלו תהיה אחרי הצהרים, הסיור בשמורה בהתאם ללו"ז)  

יום 2: דומבס אופדל, סיור בסונדל סורה, קריסטיאנסונד

לאחר ארוחת הבוקר  ניסע לדומבס , ונמשיך לא בדרך המקובלת , נחצה את שמורת הטבע רונדן, הנוף הנורבגי הפראי מתגלה בהדרגה , יערות סבוכים על מדרונות הרים קרחונים , מורנות שבחלקם שדופות, מפלים גבוהים נגלים ונחבאים בין המבתרים , זרימות של שלג שנמס מגבהים בלתי נתפשים, תצורות נוף מרהיבות מתחלפות במהירות ,עמקים תלולים, ומפלים מהגדולים ביותר באירופה. נחלוף בעיירות לאורך העמקים , נעצור לביקור במפל סלטהפוסן ולתצפית על הקניון והנהר העקלתוני המפסל אותו . נעצור לתצפית על צוק הקפיצות החופשיות -טרולווגן -  עד הגיענו  לשמורת

סונדלסורה הבלתי מתויירת , מהשמורות היפות של נורבגיה ,המשובצת באגמים בגבהים שונים. נערוך סיור רגלי למרדלפוסן (כשעתיים) - מענקי המפלים של נורבגיה. לתצפית קרובה אליו נצטייד בשכמיות נגד רסס המפל. (למי שירצה להתקרב אליו )צפונה משם לסירוגין נחליף מנהרה בגשר עד  לקריסטיאנסונד.

 יום 3:   הדרך האטלנטית , אולסונד, דרך הטרולים -11 הסרפנטינות, מפל סטיגפוסן, קניון גודברנדסוויט, לינה בחבל הפיורדים.     

"הדרך האטלנטית " - " הדרך הכי יפה בעולם" . כביש של גשרים, המקשר איים בגבהים שונים באוקיינוס האטלנטי. לאחר סיור קצר נחצה את הפיורד בשייט קצר , ונמשיך לעיר אולסונד עיר של איים בעלת צורה מוזרה אבל ייחודית ביופייה, ובמבניה - בסגנון הארט נובו - את יופייה נראה מתצפית, ונרד רגלית מהמצפה בכמה מאות של מדרגות לנמל, (למעדיפים ירדו באוטובוס )ונסייר בעיר על מבניה המעוצבים למראה, בסגנון החדשני לתקופתה. בהמשך ניסע לדרך הסרפנטינות (11 עיקולים )  הידועה כ"דרך הטרולים" נצא לסיור קל  לתצפית וורטיקאלית ממרפסת התלויה על הצוק על מפל סטיגפוסן 183 מ' , נמשיך לסיור קל בקניון הגודברנדסוויט חתרני בתוך מבוך של סלעים, נמשיך ללינה בחבל הפיורדים

יום 4:   שייט בגיירנגר , טרק  למפל סטורסטרפוסן , טרק לקרחון שינדל , לינה באזור הפיורדים.

הבוקר ניסע לנמל שבעיירה  הייליסילט נתרשם מהמפל הייליסילט העצום החוצה את העיירה לשניים. נשוט כ 1.5 ש'. בפיורד גיירנגר, המפורסם ביותר בעולם,  החבוק  בין המפלים רבים הנופלים משני צדדיו, מפל השיכור, השטן, מפל ההינומה, 7 האחיות ועוד. לאחר העגינה ,נעשה היכרות והצטיידות בעיירה הציורית גיירנגר, נפרד מהאוטובוס, וקדימה לסיור רגלי למפל סטורסטרפוסן כ2-3 ש'  , בדרך תצפיות מהממות על הפיורד גיירינגר, המפצות על המאמץ . נרד במדרגות הצוק Vטבעיות לראות את מקור המפל ההינומה סטורסטרפוסן העצום החבוי בתוך הרכס. ( אלטרנטיבה- למוותרים על הסיור למפל סיור עצמאי בעיירה התיירותית גיירנגר, ( בעיירה מיגוון גדול של אפשרויות לפעילות בפיורד, קיאקים, סירות , מוזיאונים .בליווי האוטובוס ). נמשיך דרך עמק לואן, ניסע לאורך הרכס בדרך צרה מאד המשקיפה על אגם בצבע טורקיז לסיור לקרחון הכחלחל שנדל – זרוע קרחונית של היוסטדל-שאינה נמצאת במפת התיירות הקלאסית- והמצוי בעמק מיוער וחבוק על ידי רכסי בזלת ומפלים הנופלים בעוצמה מצדדיו.או  לזרוע אחרת לסיור לקרחון בריקסדל ( ניתן לשכור -בתשלום- טקטורון עד לקרבת הקרחון )

 נמשיך דרך נופים מרהיבים, דרך עמק פירלנד וקרחון ניאגרה לסוגנפיורד -הארוך ביותר מבין הפיורדים. 

יום 5:  סקי, סוגנדל, טרק מיוחד על קרחון ניגרהסברין, שייט בסוגנפיורד- הארוך בעולם, ברגן- בירת הפיורדים,

יום מרתק נוסף, נצא מסקי, ועיירה סוגנדל , נחלוף על מוזיאון הקרח, נפנה צפונה בעמק מדהים בשוליו המזרחיים של קרחון יוסטדל, נצטייד בנעליים, בגרזן, לסיור רגלי מיוחד על קרחון ניגרהברין 1-2 ש' ,( הציוד גרזן, חבלים ,ונעליים ממוסמרות -כלול ומסופק במקום) ונחזור למעבורת שתיקח אותנו לגדה השנייה של הפיורד העצום סוגנהפיורד. משם דרך שרשרת של  28 מנהרות החוצות את הרכסים הארוכה ביותר - 24 ק"מ. בהתאם ללו"ז נערוך ביקור במצפה סטלהיים – שכולל  מוזיאון, ובבונקר הגרמני ממלחמה"ע ה-2 החולש על העמק. נמשיך דרך העיירה ווס ונתצפת על מפל מפל התאומים העצום ונמשיך לעיר ברגן.

יום 6: ברגן -יום מלא לסיורים באתרי העיר

סיור מודרך מקיף בעיר , שוק הדגים, הרובע ההנזיאתי, נעלה למצפה על העיר מהר פלוין, בפוניקולר, ונרד רגלית בשביל מיוער מהר פלוין, ( או בפניקולר ) נסייר בחלק העתיק של  ברגן, בשוק הפשפשים , נצפה על  ארמון הקון, ומגדל רוזנקרנץ,  כנסיות מריה ויוהן, אחרי הצהריים נצא מהעיר לסיור לגונות מרהיב באיים הקטנים המקיפים את ברגן, נבקר במוזיאון המלחמה  באי , נסייר במערכת הביצורים ממלחמת העולם השנייה ועוד.

יום 7:  ברגן - 2 מעבורות, סטוונגר, מעבורת , טרק למטיבי לכת ל"צוק הדרשן"- פרקסטולן-מעבורת ,סטוונגר

 דובדבן מאתגר בטיול, טיפוס על צוק "הדרשן" ,שבסופו תצפית על ליזהפיורד , חוויה שעוד אלפי תיירים לא מפספסים,  נצא מברגן נשתמש ב-3 מעבורות על מנת להגיע בצהרים למרגלות צוק הדרשן, כ-3-4 שעות בכיוון אחד, בהליכה מתונה משולבת במאמץ לסירוגין , 

על יעדינו הבוקר -צוק הדרשן או בשמו המוכר "פריקסטולן" , מצוק  שהמראה מפסגתו ללא ספק, השאיר צריבה חזקה בזיכרון של כל תייר. הצוק הסלעי מתמר אנכית לגובה של 600 מטר מליזהפיורד שבתחתיתו, מהתצפית נראים ספינות השטות בפיורד בגודל של ראש סיכה, מהתצפית נצפה על פיתולי ליזהפיורד, יחד עם רכסי ההרים החובקים את הפיורד. הינו אחד  מהאטרקציות והיעדים הכי פופולאריים בנורבגיה ובקרב חובבי הטבע בעולם.

חשוב- אם ירד גשם, הסיור להר יבוטל, בשל  החשש להחלקה ונפילה, לחילופין תוצע לנוסעים תוכנית חלופית לביקור באחד המפלים באזור.

לאחר הירידה מהצוק , מעבורת נוספת תביא אותנו למלון.

נוסעים שיעדיפו לוותר על הביקור בצוק הדרשן יוכלו  (בתשלום)  לצאת לשייט מהנה של -3 ש' ( הלוך ושוב )בליזהפיורד, הספינה עוצרת במספר אתרים מעניינים בפיורד, עד לנקודת תצפית על צוק הדרשן המזדקר מתוך הפיורד לגובה 600 מ' .

או לחילופין יוכלו לסייר עצמאית בעיר סטוונגר העתיקה , במוזיאונים , ובנמל.

יום 8 סטוונגר, מעבורת, אודה , עמק המפלים , אידפיורד, מפל העצום וורינגפוסן , תצפית "מקן הנשרים", גיילו

היום מחכה לנו יום של סיור באזור שאינו מוצע למטייל בטיול המאורגן, צפון רמת הורנדל. במערבו קרחון הפולגהפונה המתוחם על ידי הרדנגרפיורד וסורטפיורד ובמזרח רמת הרדנגרווידה העצומה.מסטוונגר נגיע לעיירת  גרנוין ,נחצה את פיורד אידפיורד שהנו שלוחת הפיורד הגדול הרדנגרפיורד , נצפין לאודה ל "עמק המפלים" ,הלכודים בין קרחון הפולגהפונה לבין הרדנגרוידה. נמשיך לאטרקציה ייחודית- ריכוז של מפלים רבים במרחק של 10 ק"מ בלבד. באזור מצוי גם סכר מעשה ידי אדם. נחלוף על העיר אודה ונסייר בזוג מפלים לטה וסקרס הנשפכים  על גשר המקומר והופכים לאחד בכוח עצום,בהתאם ללו"ז ולעונה נערוך ביקור במטע הדובדבנים,

 נמשיך לסיור במפל האימתני וורינגפוסן , בכפוף ללו"ז , נערוך ביקור ב"קן הנשרים" לאחת התצפיות היפות ביותר בנורבגיה ,או לסיור מחוץ לתחנת הכוח "סימה" החבויה עמוק במעבה האדמה ,.נמשיך למלוננו באזור.

יום 9: גיילו, גול, אוסלו- עיר הבירה

נצא מגיילו, באזור מספר כנסיות עתיקות מהתקופה הפגאנית העשויה רק מעץ. נבקר באחת

מהן .נמשיך לבירת נורבגיה-אוסלו. לאחר ההגעה נערוך סיור בעיר במהלכו   נסייר בגן הפסלים של ויגילנד , בחצר ובתצפית ממבצר אקרהאוס, נתרשם  מבית האופרה , נבקר בבית העירייה- שם מוענק פרס נובל לשלום -ממקפצת הולמנקולן, ארמון המלך , הגלרייה לאומנות ,הטיילת המרהיבה על הפיורד של אוסלו. נבקר במוזיאון הויקינגים באי ביגדוי.

 

 

 

 יום 10: אוסלו ת"א

נשלים את ביקורינו באתרים בבירה אוסלו, המדרחוב עם שלל חנויות המותגים, נבקר בבית העירייה  במדרחוב האולטרא מודרני עם בנייניו המעוצבים לפי המורשת הנורדית שבגדה המערבת של פיורד אוסלו , ועוד ובהתאם ללוז הטיסה , ניסע לשדה התעופה בדרכינו הביתה.

 

עלות: 2220 יורו ליחיד בחדר זוגי (שניים בחדר) עד לתאריך 29.4.16 לאחר מכן 2250 יורו

 

המחיר כולל :

טיסות הלוך ושוב מנתב"ג לאוסלו (דרך יעד ביניים)

מלונות בדרגת תיירות טובה או 3 כוכבים

ארוחות בוקר סקנדינביות במלונות.

4 ארוחות ערב באזור הפיורדים.

אוטובוס תיירים ממוזג

שייט ב- 9 -מעבורות בפיורדים.

ציוד להליכה על הקרחון .

אגרות כבישים  ומנהרות ,

טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.

ארוחות  צהריים - פיקניק בטבע - את המצרכים ייקנו המטיילים באופן עצמאי בסופרמרקט .

אין שירותי סבלות - נא להצטייד במזוודה עם גלגלים.

טיפ למלווה הקבוצה הישראלי.

כל מה שאינו מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל"

סיורי בחירה

הערות:

סדר ימי הטיול והלינות יכול להשתנות בהתאם לפרטי הטיסות, לזמינות חדרים בבתי מלון ובהתאם לצורכי האופרציה.

בטיול זה לא יהיו סבלים בבית המלון.

מיקום המלונות בדרך כלל מחוץ לערים הגדולות.

פעמים ארוחות בוקר לקבוצות מוגשות בחדר נפרד.

יתכן אי הגעה לאתר או אתרים מסוימים והחלפתם באתרים אחרים זאת בגלל פקקים זמני מעבורות ומלונות מרוחקים.

הטיול פתוח לכל הגילאים

בהתאם לכמות הנרשמים הטיול ייפתח לקהל הרחב (לאו דווקא פו"פ)

מספר המקומות על הטיסה מוגבל לכן כדאי להקדים ולהירשם!

 

עופר-052-2945446

 

מחיר: 2250 יורו
גילאים: 25-60
קישור לאירוע: יש להתחבר לצפייה בקישור
טלפון לבירורים: יש להתחבר לצפייה בטלפון
על מנת להגיב יש להיות משתמש מחובר הירשם \ התחבר

אין תגובות


על עצמי

מראה

שיער:
עיניים:
מבנה גוף:

עיסוק

עיסוק:
תחביבים: