הכרויות - דף הבית » אירועים לפנויים פנויות » טיול לטורקיה בפסח 12-16.4.20

טיול לטורקיה בפסח 12-16.4.20

טיול לטורקיה בפסח 12-16.4.20


   

שם מעביר האירוע: עופרים - טיולים לסינגלס

מקום האירוע: טורקיה

האירוע יתקיים בתאריך 12.04.2020 בשעה 06:55

על מנת להירשם לאירוע זה ולראות את פרטיו המלאים עליך להתחבר \ להירשם לאירועים של עופרים - טיולים לסינגלס

				

טיול לתורכיה  בפסח

12-16.4.20

הצטרפו אלינו לטיול מרתק שמתחקה אחר עקבותיהם של הזוג הממיס ביותר על המסך כיום - פארוק וסורייה בוראן- גיבוריה של הטלנובלה הטורקית “הכלה מאיסטנבול”. במהלך הטיול נבקר בעיר בורסה, בה מתרחשת עלילת הסדרה ונבקר באתרים המפורסמים כמו בית התה, הלונה פארק ותחנת האוטובוס. נטייל בטבע היפה סביב העיר כולל אתר הסקי על ההר הסמוך והאי הרומנטי בו צולמו כמה סצינות חשובות מהסדרה. בחלקו השני של הטיול, נהנה ממנעמיה של איסטנבול, העיר התוססת ובה חיי לילה סוערים, קולינריה משובחת ושלל שווקים ומרכזי קניות מפורסמים.

יציאה: יום ראשון 12.4.20 המראה בשעה:06:55   נחיתה בשעה: 09:10

חזרה: יום חמישי 16.4.20 המראה בשעה:22:00  נחיתה בשעה: 00:10

 

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – איסטנבול – בורסה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון, לטיסה ישירה לאיסטנבול, העיר הגדולה ביותר בטורקיה, השוכנת על מפגש היבשות אירופה ואסיה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא בנסיעה לכיוון העיר בורסה (Bursa), בה מתרחשת עלילת הסדרה הפופולרית והאהובה "הכלה מאיסטנבול". בהגיענו לעיר, נצא לתור את אתריה המפורסמים המופיעים בסדרה. נתחיל בביקור בשוק בשכונת קוזהאן, לשם שולחת אסמה את כלותיה לרכוש בדים לשמלות, נמשיך לשוק המלח ולבית התה האהוב על סורייה. נראה את הלונה פארק הזכור מהסדרה ונטייל בבזאר היפה של העיר. בתום הסיור, ניסע לבית המלון בעיר בורסה, בו נאכל את ארוחת הערב, ולאחר מכן נשוב אל מרכז העיר לסיור ערב באזור מגדל השעון של טופאנה.

יום 2 | בורסה, הר אולודג (כולל עלייה ברכבל)

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע למסגד עותמני עתיק ביותר 'המסגד הירוק' ונבקר בקבר בו טמונים חלק ממייסדי השושלת העותמאנית. נמשיך לביקור בשוק המשי העתיק בן ה-500 שנה, 'קוזהאן', לשם שולחת אסמה את כלותיה לרכוש בדים לשמלות. כמו-כן, נכנס לבית משי ונלמד כיצד מכינים את בגדי המשי. לאחר מכן, נמשיך בנסיעה אל הר אולודג (Uludag), אתר סקי מפורסם, אשר בו סעדו פארוק וסורייה את ארוחת הערב הראשונה שלהם. נעלה ברכבל במעלה ההר ונאפשר זמן להנות מהקולינריה הבשרית האופיינית לאזור. המעוניינים יוכלו לשכור אופנועונים לרכיבה עצמית (בתשלום נוסף) כדי להנות משמורת הטבע היפה. משם ניסע לכפר 'אינקאיה' שם נאפשר זמן פנוי ללגום קפה או מיצי פירות יער הישר מהשדה, מתחת לאחד מעצי הדולב הגדולים בעולם. לאחריו נשוב למלוננו בבורסה, בו נסעד את ארוחת הערב. בהמשך המעוניינים יוכלו לצאת (בתוספת תשלום) לבילוי ערב בבורסה: נתחיל מגדל השעון טופאנה, ואחד מסמלי העיר בורסה, משם נוכל לצפות על כל העיר בעת השקיעה. נמשיך ללונה פארק של העיר, ונעלה על הגלגל ענק או אחד המתקנים האחרים.

יום 3 | איסטנבול: מסגד סולמנייה, וקרן הזהב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה צפונה חזרה לאיסטנבול, אשר שימשה כעיר בירה של האימפריות הגדולות בעולם. בדרכינו נחלוף במפעל לייצור הממתק המקומי 'ראחאת לוקום' שם נוכל לטעום סוגים שונים של הממתק. נמשיך לתצפית פנורמית מאחת הגבעות בצד האסיאתי, על העיר היפה איסטנבול, השוכנת על גדות ים השיש, בין שתי יבשות, ומעוטרת במגדלים מודרניים לצד צריחי מסגדים עתיקים, וחוצה אותה מיצר הבוספורס המרשים. ניסע למסגד סולמנייה, ונבקר ביצירת המופת האדריכלית העות'מאנית, וכן בחצר בו קבורים גדולי הסולטאנים, כמו סולימאן המפואר ומשפחתו. נמשיך לביקור בגשר גלאטה, הגשר המתרומם הגדול בעולם, החוצה את קרן הזהב, לשון ים המחלק לשניים את החלק הארופאי של איסטנבול, ונאפשר זמן חופשי לאכול את הדג המפורסם בלחם הנמכר בסירות במזח אמינונו, וכן להנות מהשוק המצרי הנחשב לאחד משווקי התבלינים הטובים בעולם, אשר עטוף בשווקי עתיקות ומתחמי קניות. בתום הסיור נמשיך למלוננו באיסטנבול. להשלמת החוויה, המעוניינים יוכלו (בתוספת תשלום) לצאת למועדון שט לערב ארוך של הופעות מוזיקה וריקודי פולקלור טורקי, רקדנית בטן וארוחת ערב.

יום 4 | איסטנבול: העיר העתיקה - הבזאר הגדול - שייט בבוספורוס

את יומנו נקדיש לחלקה העתיק של העיר אינסטנבול. נסייר רגלית בעיר העתיקה בין האתרים המפורסמים בעולם, ונתחיל בצפייה על "איה סופיה" (החכמה הקדושה), הכנסייה שהפכה למסגד מרשים וכיום משמשת כמוזיאון. נצפה על המסגד הכחול (מסגד סולטן אחמט), בעל ששת הצריחים. נסייר בהיפודרום העתיק שהיה מרכז העיר בתקופה בה נקראה בשם קונסטטינופול ובו נמצאים אובליסקים מהעת העתיקה. נמשיך לעמוד קונסטנטין אשר לפי האגדה קבורים תחתיו חלקים מהצלב עליו נצלב ישו וכן הגרזן שאיתו בנה נח את התיבה. נסיים בביקור ב'בזאר הגדול', חוויה אותנטית של המולה טורקית, ונותיר זמן פנוי לקניות בין החנויות הססגוניות או להפסקת צהריים. נמשיך בשיט על מיצרי הבוספורוס, אשר מפרידים בין יבשת אסיה לאירופה ומחברים את הים התיכון עם הים השחור, במהלך השיט נצפה על הגשרים הענקיים המחברים בין היבשות וכן על מצודת רומלי, ארמון הדולומבחצ'ה המרהיב שבו התגוררו הסולטאנים האחרונים, וכן בארמון הטופקאפי. המועניינים יוכלו לצאת בערב (בתוספת תשלום) לבילוי ערב בעיר החדשה, סיור במדרחוב השוקק איסתיקלאל, חומות העיר המוארים, ולבסוף זמן חופשי לארוחת ערב ברובע האומנים אורתקוי.

יום 5 | איסטנבול - תל אביב

יום אחרון לטיולנו, כתלות בשעת הטיסה יתכן ונספיק לבקר בחלק מהאתרים שלהלן, נתחיל במאגר מים תת קרקעי עתיק, ומשם נמשיך לתצפית על בית הכנסת היהודי, ועל מגדל גלאטה, הנחשב לאחד מסמלי העיר. משם ניסע לרחוב בגדאט, אשר בו בין היתר שוכנים בית הקפה בו נפגשו פארוק וסורייה לראשונה, וכן הבוטיק של דודה של פארוק. נסיים את טיולנו במרכז הקניות הגדול ביותר בטורקיה הסמוך לשדה התעופה, לקניות אחרונות בטרם טיסתנו. לאחר מכן, נעלה על טיסה ישירה חזרה לתל אביב.

*המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים הניתנים לשינוי.

 

עלות:  החל מ-970 $ ליחיד בחדר זוגי (שניים בחדר)

תוספת יחיד : 200 $

 

המחיר כולל

טיסות הלוך ושוב תל אביב - איסטנבול

אוטובוס תיירים נוח וממוזג

לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה

מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"

כלכלה: לינה וארוחת בוקר + 2 ארוחות ערב בבורסה

כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול

טיפ לנהג

טיפ למדריך המקומי

המחיר אינו כולל

ביטוחים

הוצאות אישיות

פעילויות העשרה לבחירה

מס לינה (במידה וקיים- תשלום ישירות בבית המלון)

טיפים לנותני שירות אחרים

סבלות

טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 5$ לאדם ליום)

הטיול פתוח לכל הגילאים

בהתאם לכמות הנרשמים הטיול ייפתח לקהל הרחב(לאו דווקא פו"פ)

מספר המקומות על הטיסה מוגבל לכן כדאי להקדים ולהירשם!

 

עופר-  או

מחיר: החל מ-970 $
גילאים: 30-70
קישור לאירוע: יש להתחבר לצפייה בקישור
טלפון לבירורים: יש להתחבר לצפייה בטלפון
על מנת להגיב יש להיות משתמש מחובר הירשם \ התחבר

אין תגובות


על עצמי

מראה

שיער:
עיניים:
מבנה גוף:

עיסוק

עיסוק:
תחביבים: